Порядок в будинку: найпростіші способи позбутися зайвих речей

depositphotos_36940005_m-2015-600x410

Ти не знаєш, як позбутися непотрібних речей? Можна скористатися багатовіковим досвідом італійців — під Новий рік вони викидають їх з вікон! Але є і менш радикальні рішення.

Інтер’єри, де дрібнички прикрашають кожну поверхню, добре виглядають лише на фотографіях в журналі. У реальному житті все куди менш романтично. Щоб сувеніри та коробочки вигідно вписувалися в обстановку, їх потрібно правильно підібрати, а потім витирати щодня від пилу. Інакше дизайн кімнат у стилі прованс повільно, але вірно стане схожим на лавку лахмітника.

До того ж в такому просторі і дихається погано, і думається насилу. Принаймні так стверджують фахівці з фен-шуй. Переконатися в їх правоті досить просто — достатньо позбутися непотрібних речей. Тим більше це актуально перед Новим роком, коли оновлення у всьому продиктовано самим святом.

Подготовчі роботи

Позбавлення квартири від сміття — щось середнє між інтенсивною терапією та генеральним прибиранням. Адже процедура зажадає не тільки твоїх фізичних, а й емоційних витрат. Приготуйся: тобі належить боротьба з самою собою. А цей непростий протистояння. Крім сили волі і гострого бажання змінити улюблений простір на краще, тобі знадобляться такі прозаїчні речі, як сміттєві пакети і коробки. А ще — фотоапарат (те, що на телефоні цілком тобі підійде).

У пакети ти будеш швидко і не сумніваючись утрамбувати відверто непотрібні речі. А ось коробки знадобляться для того, щоб розсортувати предмети на ті, які можна віддати в центр для біженців. Потрібна коробка і для тих речей, які можуть стати в нагоді родичам. І, мабуть, найцінніша коробка буде з тими предметами, які не покинуть твій дім.

Фотоапарат допоможе зберегти предмети, які ти віддаєш. Психологи стверджують, що так ти ніби протягуєш емоційну ниточку від предмета, який уособлює певну подію, до свого серця. Але при цьому не спам простір будинку. Деякі рекомендують сфотографувати квартиру, а потім переглянути фотографії. Кажуть, що такий погляд на знайоме простір, допоможе швидше розглянути проблему, з якою ти маєш намір боротися. Адже експансія мотлоху — непомітна і поступова — проте методична і послідовна. У підсумку він займає весь будинок!

Приступай до прибирання

Скажемо чесно: техніки начебто «якби ти переїжджала на нову квартиру, що б ти залишила» не працюють. Тому що гіпотетична ситуація рідко призводить до конкретних дій. Тому куди краще просто сканувати простір, аналізуючи кожен предмет, кожну річ.

Фахівці з фен-шуй рекомендують починати прибирання від дверей і рухатися по кімнаті в напрямку годинникової стрілки. Почни з предметів, які стоять нагорі — деякі ти відразу будеш відправляти в сміттєвий пакет. І це вже перемога! До речі, психологи рекомендують встановлювати певну планку, дотягнувшись до якої, ти відчуєш себе справжньою переможницею. Наприклад, скажи собі «сьогодні я позбудуся 15-і речей». Вийде викинути більше? Без всякого сумніву відправляй в сміття надколоті і погнуті речі. Можна приєднати до них і техніку, яка не працює. Приповідки кшталт «ось пройдуть новорічні свята — і відвезу в ремонт» нехай не звучать в процесі збирання.

Безжально позбувайся непотрібних подарунків. Нехай червона емальований каструлька, подарована улюбленою бабусею, змінить місце проживання. Як і подушка у вигляді свинки, і чашка з незрозумілим логотипом. Загалом все, чим ти не користуєшся, але зберігаєш, щоб не образити дарувальників, повинно покинути будинок. До речі, на таких предметах ще й заробити можна — продати через інтернет. Що для одного мотлох, для іншого — потрібна річ.

Основний камінь спотикання, звичайно ж, одяг і косметика. З останньою все простіше — прострочена відразу ж повинна відправитися в сміття. Ту, що ще годна, протестуй на актуальність. Яскраві відтінки тіней і рум’ян тобі не знадобляться точно. Вісімдесяті як ніяк в минулому. Духи, аромат яких набрид, теж викидай. Навряд чи ти до нього коли-небудь повернешся.

Що ж стосується речей, тут стане в нагоді старе добре правило: якщо рік річ не знадобилася, потрібно виселяти її з шафи. Можливо, віддати подрузі, сестрі чи мамі. Найболючіше прощатися з дитячими речами. Ці мініатюрні шапочки і бодіки стільки значать для кожної мами! Залиш по одному примірнику самих-самих улюблених. Решта — даруй. Нехай позитивна енергетика цих речей порадує інших людей.

До речі, улюблений светр, протершійся на ліктях теж не варіант. За фен-шуй такі речі забирають у тебе енергію. Тому не шкодуй про розставання. Як повідомляє нам мудра китайське прислів’я «позбавляючись від старого, ти звільняєш місце для нового»!

Підведи підсумки

Залишити після збирання абсолютну стерильність — не твоя мета. Адже далеко не всі дрібниці є не потрібним. Деякі ж предмети не повинні залишати будинок. Так, старі фотографії та відеозаписи, поки вони не оцифровані, не варто викидати. Що стосується дитячих малюнків — відклади в коробку, а потім на сімейній раді шляхом голосування відберіть найкращі роботи, які і залишаться в архіві. Є речі, розставання з якими залишає гострий біль у серці. У такому разі поки залиш їх. Інакше потім ти будеш шкодувати про скоєне. І наступного разу таке прибирання буде асоціюватися з поганими емоціями. Значить, созреешь на неї не скоро.

Подбай про ергономіку зберігання. Коробки, вакуумні пакети і пакети-слайдери — все це допоможе систематизувати дрібниці.

Щоб позбутися від усіх непотрібних речей з першого разу потрібно бути хіба що чарівницею. Тому так, якийсь відсоток мотлоху все ж залишиться. Але зміни від виконаної роботи ти відчуєш відразу ж. На енергетичному рівні. Дослідження показали, що такий активний вивіз сміття допомагає навіть нормалізувати обмінні процеси організму. Тому не варто відчитувати себе, що не змогла все за раз зробити. У цій справі головне — почати. Далі буде.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *